Veliki zločini - TV Avala

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Veliki zločini - TV Avala

Počalji od Mini Me taj Sre 12 Dec 2007, 00:32

Termin: Utorak 20:00
Trajanje: 60 minuta
Produkcija: TV Avala

Posle nekoliko meseci obimnih priprema i ambicioznog snimanja na više desetina lokacija, ekipa televizije Avala završila je prvi ciklus dokumentarno-igrane serije „Veliki zločini“.

Strane produkcije već dugo posvećuju posebnu pažnju rekonstrukcijama najmisterioznijih i najbrutalnijih zločina i to su po pravilu emisije koje privlače veliku pažnju javnosti.

Jedan tako veliki i zahtevan projekat je po prvi put kod nas realizovala televizija Avala. Specifičnost ove dokumentarne serije koja na osnovu autentične foto dokumentacije, sudskih spisa i komentara stručnjaka rekonstruiše najspektakularnije zločine počinjene na teritoriji naše zemlje u poslednjih nekoliko decenije, je i igrana struktura. Naime, na osnovu zvaničnih sudskih dokumenata rekonstruišu se događaji u autentičnim ambijentima, sa svim obeležjima te epohe.

Pored autora serije Dragana Jakovljevića, iza ovog ozbiljnog projekta je brojna produkcijska ekipa televizije Avala, predvođena režiserom Peđom Markovićem. Serijal je sniman na preko 30 lokacija u Beogradu i drugim gradovima Srbije.

Prvi ciklus ovog serijala sadrži dvanaest emisija koje će se emitovati utorkom. Za ovaj serijal čije emitovanje tek predstoji pokazale su interesovanje i televizije u regionu. Autor serijala Dragan Jakovljević kaže da je u sprovođenju u delo nečega što je počelo kao ideja Slobodana Arežine, glavnog i odgovornog urednika TV Avala, imao veliku pomoć Ministarstva pravde, Okružnog suda u Beogradu, Narodne biblioteke, arhiva novinskih kuća i pojedinih advokata: ‘’Već devet meseci čitam arhivirane sudske predmete, selektiram one koji mogu da se pretoče u zanimljivu i dramatičnu priču i pišem. Ne znam više ni koliko predmeta sam proučio, a svaki ima bar 1000 strana.. Napravio sam dobru selekciju i odabrao preko dvadeset slučajeva koji su svojevremeno predstavljali medijsku senzaciju.

Moj cilj je da napravim kratku, dramatičnu i zanimljivu priču koja se temelji na proverenim činjenicama. Da bi se to uradilo, potrebno je da se pažljivo prouče materijalni dokazi, izjave svedoka, izveštaji sa rekonstrukcije, mišljenja veštaka, kao i stav odbrane. Stavovi su uvek suprotstavljeni, a događaje je potrebno realno rekonstruisati. Pri tome treba misliti i na osećanja svih onih koji su bliskli sa žrtvama tih zločina, jer nije baš sve za televizijsko prikazivanje. Pojedine fotografije sa rekonstrukcija i obdukcija su do te mere jezive da mi se često želudac okretao u utrobi. Normalno je da to nećemo prikazivati. Isto tako nisam u stanju da pišem o morbidnim slučajevima, seksualnim zlostavljanju i ubistvima dece.

U kontaktu sa tim predmetima odustajao sam od čitanja službenih spisa.‘’ U prvom ciklusu od dvanaest emisija ove dokumenatrno igrane serije po principu jedna emisija – jedan zločin biće prikazana rekonstrukcija najtežih kriminalnih slučajeva koji su ušli u anale sudske prakse u našoj zemlji ili u neposrednom okruženju.

Epizoda „Šefka“ bavi se monstruoznim ubistvom bremenite mlade žene kojoj je iz utrobe izvađeno i ukradeno živo dete. Jedinstven slučaj do tada, a i nikada kasnije zabeležen u celom svetu, pune dve godine punio je novinske stupce, a tek nakon podizanja optužnice dolazi do neverovatnih obrta sa raznim verzijama ko je i kako počinio ovo gnusno ubistvo.

Epizoda „Krvavi pir“ odnosi se na svirepo ubistvo beogradskog advokata Milorada Sotirovskog. Posle osam meseci bezuspešne istrage policija hapsi čoveka koji je pod torturom priznao da je ubica, a potom a suđenju negirao svoju krivicu. I pored toga što ni jedan otisak prstiju sa mesta zločina nije pripadao osumnjičenom, a od dvanaest svedoka njih deset nije bilo sigurno na policijskom prepoznavanju da ispred sebe imaju čoveka koga su videli na mestu zločina, osumnjičeni čovek je osuđen na smrtnu kaznu. Bez ijednog materijalnog dokaza, rekonstrukcije i suočavanja sa svedocima proglašen je krivim, a kazna je potom preinačena na 20 godina zatvora.

U pričama „Poslednje pismo“, „Četiri metka“, „Ubistvo u Pohorskoj“ govori se o brutalnim razbojništvima u kojima su stradali nevini ljudi. Obrađen je i prvi teroristički napad u Beogradu, počinjen od strane ustaša postavljanjem paklene naprave u bioskopu ‘’20 oktobar’’, kao i mnogi drugi nesvakidašnji zločini, jedinstveni po načinu izvršenja. Oni koji su imali prilike da pogledaju pojedine sekvence serije „Veliki zločini“ tvrde da je to tip serijskog programa u vreme čijeg prikazivanja opuste ulice. Konačnu reč će svakako dati gledaoci.

Poslednji izmenio dana Sre 12 Dec 2007, 00:35, izmenjeno ukupno 1 puta

Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 31
Datum upisa : 03.03.2007

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Veliki zločini - TV Avala

Počalji od Mini Me taj Sre 12 Dec 2007, 00:34

Danas sam gledao emisiju o Šefki

Šefka

Prvi put u domaćoj produkciji snimljena je dokumentarno-igrana serija koja rekonsruiše najveće i najmisterioznije zločine koji su se dogodili u prošlosti i po svojoj specifičnosti ušli u anale kriminoligije i sudske prakse.Taj tip emisija sa velikim rejtingom, u svetu se odavno radi. Televizija Avala je pionir u ovom zahtevnom žanru.

Autor ove serije, Dragan Jakovljević, po principu: jedna 45. minutna emisija-jedna priča, rekonstruiše zločine koji su svojevremeno imali publicitet ravan senzaciji. Scenario se gradi na osnovu autentičnih sudskih spisa, foto-dokumentacije sa uviđaja, rekonstrukcija i suđenja, pričama aktera i komentarima ljudi iz struke.

Specifičnost ove serije je povezivanje dokumentarnih delova sa igranom strukturom. Naime u maniru dugometražnog filma, angažovanjem profesionalnih statista, snimljene se rekonstrukcije događaja na autentičnim mestima sa rekvizitom i kostimografijom koja odgovara epohi.

Druga epizoda serije ''Veliki zločini'', nosi naziv ''Šefka'', po imenu glavne akterke neverovatnog zločina koji se dogodio pre gotovo četrdeset godina u malom zabitom selu Jusići u neprohodnim planinama istočne Bosne, tada u sastavu Jugoslavije. Selo koje ne postoji na geografskoj karti, ucrtano je na mapi najmračnijih mesta ljudske opakosti i izopačenosti. Dogodilo se ubistvo kakvo nije zabeleženo u istoriji svetske kriminologije. Usmrćena je jedna mlada žena iz čije utrobe je nestalo nerođeno dete. Vest o svirepom zločinu obletela je zemaljsku kuglu, a misterija koja ga je pratila pune dve godine, iz dana u dan punila je stupce tadašnje jugoslovenske i svetske štampe.

Autor: Dragan Jakovljević

Reditelj: Peđa Marković

Da li je još neko gledao? Meni se svidela emisija, dosta lici na strane emisije slicnog tipa.

Mini Me
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1098
Godina : 31
Datum upisa : 03.03.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nick Slaughter taj Sre 19 Dec 2007, 19:01

Nisam gledao, ali čuo sam za taj slučaj...
Ne znam kada se tačno to odigralo, možda '80-ih, ali jednom u Reviji 92 bio je intervju sa tom "ženom" koja je počinila to zlodelo... Mislim da je promenila ime i "mirno" živi negde u Šumadiji... hmmm

Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1484
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li moze...

Počalji od Marija90 taj Ned 08 Feb 2009, 01:20

Zanima me da li mogu da se kupe epizode?

Marija90
Gedža
Gedža

Ženski Broj poruka : 1
Godina : 26
Datum upisa : 08.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nick Slaughter taj Pon 23 Feb 2009, 17:41

Marija90 ::Zanima me da li mogu da se kupe epizode?
Eee Marija, nema kupovine! To mora da se pronađe negde i da se BESPLATNO download-uje... Sve ostalo je punjenje džepova ološima i monopolistima...
A takvu moć da sve to pronađe ima samo den78 jeeee

Nick Slaughter
Bećar
Bećar

Muški Broj poruka : 1484
Datum upisa : 12.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milance taj Ned 10 Jul 2011, 14:10

Zanima me serija Veliki zlocini, emitovana na TV Avala. Ukoliko mi mozete pomoci javite mi se Very Happy

Milance
Gedža
Gedža

Muški Broj poruka : 1
Godina : 51
Datum upisa : 10.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Buba taj Ned 17 Jul 2011, 06:32

Milance ::Zanima me serija Veliki zlocini, emitovana na TV Avala. Ukoliko mi mozete pomoci javite mi se Very Happy

Mene zanima šta treba da gledate ovakva govna, po zapada ovoga ima kolko želiš, ko će koga nadmudriti, pokrasti, ubiti ili učiniti najzlobniji zločin svet je ikad video "who's gonna be the meanest mother-fucker". A to je obično radi rasizma ili su ti pojedinci toliko zapusteni da sta god se izigrava u njihovim pametu to je to, misle da niko im nemože ništa. Samo moli boga da se to nezapocne i u Srbiji!
Dobro došli u Demokratiju koju samo lopovi i kriminalci obožavaju jer su puni para i uvek "doplivaju na vrh", ti isti vode politiku, vode industriju, mnogo palamudre i samo kradu i pune džepove a za neku odgornost ne - prave se budale! E zato ima kriminala! A čim im neko kaže da to što rade nevalja odma "skaču" i vataju se za ljudska prava, slobodu govora i demokracija, koja je u stvari tu samo kao reč ili samo kao izgovor.

Ako hoćeš nešto da naučiš idi u školu ili čitaj bibliju a ne to da gledaš. TV djavo motka

Buba
Gedža
Gedža

Muški Broj poruka : 11
Godina : 28
Datum upisa : 25.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 20:38

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole