Upgrade to 1.0

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Upgrade to 1.0

Počalji od Komsija taj Sub 17 Mar 2007, 15:58

Jedan moj prijatelj je prosle godine napravio upgrade Devojke 6.0 u Zena 1.0.
-Primetio je da su memorijski zahtevi novog programa ogromni i da ostavljaju vrlo malo sistemskih resursa za ostale aplikacije.
-Sad primecuje da Zena 1.0 takode koristi Decije procese, koji jos vise zauzimaju vrijedne resurse.
Da ne spominjemo da ovaj specifican fenomen nije opisan u knjizici sa proizvodom, ili dokumentaciji, iako su ga drugi korisnici obavestili da moze to ocekivati zbog prirode aplikacije.
-Ne samo to, vec se Zena 1.0 sama konfigurise tako da se pokrece pri svakom podizanju sistema i prati sve ostale sistemske aktivnosti.
-Sada vise ni neke druge aplikacije, kao sto su NocPokera 10.3, Pivnica 2.5 i Zurka 7.0, nece se pokrenuti, i ruse sistem pri svakom pokusaju njihovog startovanja (iako su pre uvek savrseno radile).
-Uz sve te probleme, Zena 1.0 automatski instalira nezeljene plug-inove poput : Punica 55.8 i Rodjaci Beta verzija.
Kao posledica, performanse celog sistema se smanjuju svakim danom.

Neke stvari koje bi on rado video u nadolazecoj verziji Zena 2.0:
- "Don't remind me again" dugme
- Dugme za smanjivanje prozora i stavljanje u pozadinu
- Mogucnost deinstalacije Zena 2.0 u bilo koje vrijeme bez gubitaka cachea i ostalih sistemskih resursa.

Ja sam zato odlucio izbeci sve glavobolje povezane sa Zena 1.0 i ostati na Devojka 2.0.
Ali kao i inace, cak i u ovoj verziji sam naisao na mnogo problema :
---Ocito, ne mozete instalirati Devojka 2.0 na vec postojecu verziju Devojka 1.0. Prvo trebate deinstalirati Devojka 1.0. Drugi korisnici kazu da je ovo dugopostojeci bug na koji sam trebao paziti. Isto tako, sve verzije Devojka imaju problema i dolaze u stalne konflikte sa tim da vise mreznih korisnica koriste moj I/O port. Covek bi pomislio da su do sada vec ispravili tako glup bug. Da stvari budu jos gore, deinstalacijski program Devojka 1.0 ne radi vrlo dobro, ostavljajuci previse tragova aplikacije na sistemu.
---I jos jedan problem koji ce svima zasmetati : - sve verzije jevojka stalno izbacuju poruke o prednostima nadogradnje na Zena 1.0.

UPOZORENJE
Zena 1.0 ima nedokumentovani bug. Ako pokusate instalirati Ljubavnica 1.1 pre deinstalacije Zena 1.0, Zena 1.0 ce preuzeti sve MSMoney datoteke prije izvrsavanja samodeinstalacije. Tada ce Ljubavnica 1.1 odbiti poslusnost u instalaciji, zbog nedovoljnih sistemskih resursa.

IZBEGAVANJE BUGA
Da izbegnete gore navedeni bug, pokusajte instalirati Ljubavnica 1.1 na drugi sistem i nikada pokretati bilo koje programe za prenos datoteka, poput LapLink 6.0 ili Term 95. Takode, pazite na slicne shareware aplikacije koje bi mogle nositi virus koji bi mogao uticati na Zena 1.0.
Drugo resenje bi bilo da pokrecete Ljubavnica 1.1 preko Usenet providera pod laznim ili nepoznatim imenom. Ovde takode budite oprezni zbog virusa koje bi mogli slucajno downloadati.

Komsija
Gazda
Gazda

Muški Broj poruka : 1760
Godina : 34
Datum upisa : 09.12.2006

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu